Tuzla’da bahar koşusu yapıldı

- Yorumlar

İstanbul Tuzla’da Tuzla 2. Bahar Koşusu, 24 Mart 2019 Pazar günü Tuzla sahilinde gerçekleştirildi. Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen ve bin 495 kişinin katıldığı koşu ile Tuzla sahil yolunu atletizm pistine dönüştürdü.

Tuzla 2. Bahar Koşusu, 10 K Yol koşusu ile başladı. Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak düzenlenen koşu, Tuzla Sahil Tören Alanı’ndan başladı. Ahmet Kılıç Bulvarı’nın takip edip Şehitler Caddesi Sarraf Sokak’tan dönen atletler, sporcular Harp Okulu, Rauf Orbay Caddesi ve Sahil Tören Alanı’na kadar koştu.

Ayakkabılarına bağlı çip ile parkurdaki mücadelesi elektronik ortamda takip edilen sporcular, çevredeki esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Halk koşusunda Tuzla ve yakın çevresinden vatandaşlar katılırken, 10 K Yol Koşusu’nda dünyanın farklı bölgelerinden profesyonel atletler ter döktü.

10K yol koşusuna 420’si erkek, 75’i kadın olmak üzere toplam 495 profesyonel atlet katıldı. 3K Halk Koşusuna 1000 kişi katıldı. Sporcuların Tuzla sahilinde heyecanlı mücadelesi renkli görüntüler oluşturdu.

x