Kartal’da Alevi esnafa saldırı: *** Kızılbaş

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da alevi yurttaşlara yönelik tehdit ve hakaretler sürüyor. Kartal’da kantin işleten iş adamı Atila Oruç, telefonla tehdit edilmesinin ardından bir hafta sonra bu kez aracına “*** Kızılbaş” yazısı yazılarak tehdit edildi. Oruç, Yakacık polis merkezine giderek sorumlular hakkında şikayetçi oldu.

Yurt Gazetesi’nde yer alan habere göre 7 yıldır Kartal’da, Kartal Mesleki Eğitim Merkezi ve Teğmen Burak Evirgen İlkokulu’nun kantin işletmeciliğini yürüten Oruç, tehditlerin artmasıyla kendisi ve ailesinin hayatları için tedirgin olduğunu, gerekirse iş yerlerini hemen devredeceğini belirterek isyan etti.

Arabasına sembol ve yazılarla çarpı işareti konulan Oruç, aracına “Defol Kızılbaş” ve “İslam” yazıldığını söyledi. Yaklaşık 15 yıldır büyüterek sürdürdüğü ticari faaliyetlerini bu sebeple bırakıyor olması çevresinde ve ailesinde büyük üzüntü yarattı.

Cumhuriyet Savcılığı ve Terörle Mücadele bürolarında olay hakkında adli soruşturma devam ediyor.

Kartal’da saldırıya uğrayan Alevi esnaf, “*** Kızılbaş” yazılan ve çarpı (X) işareti konulan arabasının önünde Doğuştv adlı haber sitesine açıklamalar yaptı:

x