Erdoğan: Pensilvanya’daki soysuz şerefsiz, ‘Milletin yakasından düş’ diyor

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber canlı yayınında sorularını cevapladı. Erdoğan 82 milyonun Cumhurbaşkanı olduğunu, ancak ‘Bay Kemal’in bunu anlayamadığını söyledi.

Erdoğan, “Pensilvanya’daki bize ‘Milletin yakasından düş’ diyor, sen mi bizi buralara getirdin şerefsiz? Sen ülkenden kaçıp giden bir soysuzsun.” dedi.

Böyle tanımadık geçmişte bunları

Zaman eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın kendisi hakkında yayınladığı videoya cevap veren Erdoğan, “Pensilvanya’daki bize ‘Milletin yakasından düş’ diyor, sen mi bizi buralara getirdin şerefsiz? Sen ülkenden kaçıp giden bir soysuzsun. Milletini sevenler burada. Biz tabi bunları geçmişte böyle bilmiyorduk, böyle tanımadık” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

— Personelin maaşını dahi ödeyemeyecekler. Yürütemeyecekler. Merkezi yönetim ile uyum içerisinde olmayanlar yarın orada iflaslarını ilan edecek.

— Biz CHP, Saadet, HDP’lerin oylarına talibiz. Biz 40 yıldır siyasetin içindeyiz. HDP’ye oy veren kardeşlerimi terörist ilan ettiğimi söyleyerek büyük bir yalana başvurdular. Bu iftirayı atan Akşener, miting alanında darbe girişimi sebebiyle FETÖ’den tutuklananları kastederek ‘Mehmetçik hapiste, garip gureba hapiste’ diyor. Hapiste olanlar millete kurşun sıkan, bomba atan teröristlerdir. Sana teröristlerin sözcülüğünü kim verdi? Pensilvanya!

— Ben tamamiyle bu ülkede 82 milyonun Cumhurbaşkanıyım. Bay Kemal bunu anlamıyor, hazmedemiyor. Yeni yönetim sistemiyle bu iş artık bu şekilde tescillenmiş.

— Gerçek anketin yapılacağı pazar günü akşamı göreceğiz. Asıl anket pazar günü. Bir de meydanlardaki anketler var. Bunlara baktığımızda gerçekten iyi gittiğimize inanıyorum. Hedefe inşallah varacağız.

x