Ekrem İmamoğlu: Bu şehrin çocuklarını eşitleyeceğiz

İstanbul Avcılar’da konuşan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, “Biz iddialıyız. İstanbul’u çok iyi yöneteceğiz. İstanbul’un her köşesini eşitleyeceğiz. En başta bu şehrin çocuklarını, eşitleyeceğiz. ” dedi.

Avcılar’da düzenlenen ‘Erzincanlılar Buluşması’na katılan Ekrem İmamoğlu, “İstanbul gerçekten büyük sıkıntıda. Başka bir dönem, başka bir süreyi başlatmalıyız. Herkese önce umudu anlattım, ‘bu süreci başaralım, yüzünüz gülsün, bakın ben gülüyorum’ dedim. 3.5 ay bütün meydanlar gülümsüyor artık. İstediğimiz yere vardık” dedi.

İstanbul gerçekten büyük sıkıntıda

İmamoğlu, “Hayatım boyunca ne varsa özümde, o vardır sözümde sizinle konuştum. Bu toplum ne istiyor İstanbul’da? En önemli bence huzur istiyor. Biz aynı şeyi evimde, ailemle eşimle, çocuklarımla konuşuyoruz. Toplum huzursuz, kavga istemiyor. Toplum bu kadar siyaset konuşulsun istemiyor. Gerçekten memleket yoruldu. Bize 5 yılda 7 seçim yaptırdılar. Bu yedinci. Bu kadar insanları siyasetle yoran, gerçek dünyadan uzaklaştıran anlayış gerçekten toplumu yormuştur. 39 ilçeyi gezen bir kardeşiniz, yoldaş, arkadaşınız olarak söyleyeyim; İstanbul gerçekten büyük sıkıntıda. Başka bir dönem, başka bir süreyi başlatmalıyız. Herkese önce umudu anlattım, ‘bu süreci başaralım, yüzünüz gülsün, bakın ben gülüyorum’ dedim. 3.5 ay bütün meydanlar gülümsüyor artık. İstediğimiz yere vardık. Gerçekçi bir yarıştan sonra bakalım kimi tercih edecekler. Biz iddialıyız. İstanbul’u çok iyi yöneteceğiz. İstanbul’un her köşesini eşitleyeceğiz. En başta bu şehrin çocuklarını, eşitleyeceğiz. Herkesin inancına, yaşamına saygılı bir yönetim olacağız. İnsanla ilgilenen konuşan, sohbet eden dinleyen bir yönetici olacağız. Bu kardeşiniz Pazar gününden sonra mikrofonu alacak, ‘Ey İstanbul 16 milyon insanımız ile birlikte kazandık’ diyeceğim” dedi.

İmamoğlu, sözlerinin son bölümünde hiç kimsenin endişeli olmamasını son birkaç günde de çalışmasını, Pazar günü halaylar çekerek, umudu yeşertmesi gerektiğini söyledi. İmamoğlu, konuşmasını boynuna 24 Erzincanspor atkısı takarak yaptı.