İBB’den Kartal’a kesintisiz tuvalet ve otopark hizmeti

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Kartal’da verdiği hizmetler olan tuvalet ve otopark hizmetleri kesintisiz olarak sürüyor. Kartal Meydanı’nda ücretli tuvalet hizmeti veren İBB, Kartal’ın 27 noktasında da ücretli otopark hizmeti sağlıyor.

Kartallı vatandaşların da vergileriyle katkı sunduğu İBB bütçesinden Kartal’a verilen önemli hizmetlerden tuvalet ve otopark hizmeti Kartal’da kesintisiz olarak devam ediyor. Kartal Meydanı’nda ve sahil kesiminde yer alan konteyner tuvaletlerden vatandaşlar yararlanıyor. Tuvalete girmek için İstanbul Kart marifetiyle 1 TL ödemek gerekiyor. Tuvaletlerde görevli personeller mesai esaslı çalışıyor.

Kartal Meydanı’nda tuvalet kokusu

wc

Öte yandan Kartal Meydanı’nın tam ortasında yer alan İBB’nin tuvalet konteyneri, Kartal Meydanı’nda turlayan vatandaşlarla bölge esnafının tepkisini çekiyor. Her ne kadar tuvaletlerde çalışan görevli personel temizlik yapsa da, meydanın tam orasındaki tuvalet nedeniyle etraftaki yürüme yollarında yoğun bir amonyak kokusu salınıyor. Yıllardır burada bulunan tuvalet ilk konulduğunda turuncu renkliydi, geçen 5 yılda tek değişen tuvaletin Baharı anımsatan bir kaplamayla kaplanması oldu.

Kartallı vatandaşlar bu tuvaletin biran önce kaldırılmasını istiyor. İBB daha önce de Kınalıada’da Atatürk heykelinin yanına bir tuvalet koymuş, tepkilerin ardından kaldırmıştı.

İBB’nin Kartal’da verdiği İspark hizmetleri ise ağırlıklı olarak caddelerde veriliyor. Örneğin Üsküdar Caddesi’nin neredeyse yarısı İspark olarak kullanıyor. Caddede trafik sıkışıklıkları ve kesmekeş bitmek tükenmiyor. Ambulanslar bir türlü geçecek yol bulamıyor. Yaya geçidinde bile park manevrası yapıyorlar.

üsküdar caddesi

x