İmamoğlu, Erdoğan’ın o sözlerine bu yanıtı verdi

- Yorumlar

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Çıkmış ‘Trabzonluyum’ diyor. Mesele hangi şehirden olup olmadığın değil, adam olup olmadığın önemli” ifadelerine yanıt verdi.

İmamoğlu, “Şahsımla, adamlığımla ilgili konular onların dağarcığını aşar. Herkesin adamlığı, insanlığı herkesi aşar.” ifadelerini kullandı.

“Bay Ekrem sen kimi tanıyorsun ya?”

İmamoğlu, Erdoğan’ın ‘İstanbul’a sıradan birisi olmaz, dünyayı tanımak önemli. Bay Ekrem, sen kimi tanıyorsun ya?’ ifadelerine ise, “Kendisini tanıyorum ama Allah kibirden korusun herkesi” dedi.

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

– Ben, kendisini tanıyorum ya, ziyaret ettim. Hukukumuz var. İşte lider. Kendisini tanıyorum. Ama Allah kibirden korusun herkesi. Bence, Saray’da olmak uzaklaştırdı toplumdan herhalde. Çok uzaklaştı hatta. Bir baksın, acaba 94’te kaç kişiyi tanıyordu. Kibirli olmamak lazım. Topluma güzel mesajlar vermek lazım. İnsanlar, güzel sözler duyunca çok mutlu oluyor.

– Benim şahsımla, adamlığımla ilgili konular, onların dağarcığını aşar. Herkesin adamlığı, insanlığı herkesi aşar. Ben konuşmam mesela onlarla ilgili. Hiç kimseyle ilgili konuşmam. Ne yapacağımı anlatırım. Benim şahsımla ilgili yorum yapmak onları aşar. Gerek yok bu kadarına.

x