Erdoğan, tüm İstanbul adaylarını toplayıp TRT kanalında canlı yayınına çıktı

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, sürpriz bir kararla İstanbul’daki tüm belediye başkan adaylarını toplayarak TRT kanalında canlı yayınına çıktı. İstanbul’un 39 ilçesinin adaylarını canlı yayına çıkaran Erdoğan’ın yayını TRT 1’in yanı sıra aynı zamanda TRT Kurdi ekranlarından da yayınlandı.

Yayının ilk bir buçuk saatinde sadece Erdoğan konuştu. Yayının ikinci bölümünde, belediye başkan adaylarına sorular soruldu, adaylar soruları kısaca yanıtladıktan sonra Erdoğan’ın açıklamalarını detaylandırması göze çarptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

– Karşımızda bir zillet ittifakı, bir illet ittifakı var. Bunun karşısında da Cumhur İttifakı olarak bizim güçlü bir çıkış yapmamız lazım. Bu yerel seçimleri de kesinlikle Cumhur İttifakı’nın lehine çevirerek özellikle de 1 Nisan’dan itibaren Türkiye’de yeni bir güne çıkmamız lazım. Çünkü çıkıyor bir tanesi diyor ki, ‘bu bir intikamdır.’

– Bunun herhalde bir yerlerden zoru var. Bütün bunlar karşısında biz tabii vakur bir şekilde yolumuza devam ederken bunların intikam gibi ifadeler kullanması, öbür taraftan yalanlarla dolu bir kampanya sürdürmeleri, bunlar bize yakışmazdı.

– Biz bu yollara tevessül etmeden işi kararlı, ciddi ve yoğun çalışmayla sürdürdük ve projelerimizi anlattık. Proje bazlı bir çalışmayı bütün belediye başkanı arkadaşlarım, büyükşehirler olsun, tüm ilçe belediye başkanlarımız olsun yapacaklarını anlattılar. Yapacaklarını anlatmak suretiyle de bunu milletimize sundular.

– Ben de bu bakımdan Pazar akşamının inşallah Cumhur İttifakı olarak, partimiz olarak çok hayırlı neticeyle sonuçlanacağına inanıyorum.

x