Taşyürek: Çöken binadan etrafına rahmet oldu, güzellik doğdu

AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, Cem TV’de konuk olduğu Yereli Yönetenler 2019 programında sunucu Ayşe Özok’un sorularını yanıtladı.

Soğanlık’ın lalenin anavatanı olduğunu söyleyen Taşyürek, “Soğanlık adı lale soğanından gelir, soğan, sarımsak, pırasa sanılsa da” dedi.

Taşyürek, “Orhantepe mahallemizin adı ise Osmanlı padişahlarından Orhan Gazi’den gelir” diyerek ekleme yaptı. Taşyürek açacakları lale müzesi ile beraber lalenin ana vatanına döneceğini ve gençler için lalecilik alanında istihdam yaratacağını ifade etti.

Çöken binadan etrafına rahmet oldu, güzellik doğdu

Kartal’da yaşanan elim olay hakkında da konuşan AK Parti’nin Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, yaşanan çok elim bir olay olduğunu, ancak çöken binadan etrafına rahmet olduğunu, güzellik doğduğunu, bu sayede 8 binanın hasarlı olduğu tespit edilip yenilenme çalışmalarına başlandığını söyledi.

Sunucunun “bir binanın hasarlı olduğunun tespit edilmesi için çökmesi mi gerekiyor” sorusuna yanıt veren Taşyürek, ” Soğanlık sarımsağını yiyen mantıyı saramaz derler ya. Orada maalesef sorunlar ortada kalmış. Bir danışmanlık masası kuracağız.” dedi.

Sahilde mangal yapanlar konusuna da değinen Taşyürek, bu sorunun çözümü için Taşocağına Millet Bahçesi yapacaklarını ifade etti. Böylece sahilde mangal yapanlara alternatif sunulacağını vurguladı.