Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Kartal’da seçimleri CHP’li Gökhan Yüksel kazandı. Sandıkların yüzde 100’nün açılması ile beraber CHP’li Gökhan Yüksel yüzde 51,19 oy oranı ile seçimi kazanırken, Ebubekir Taşyürek ise yüzde 46,12 oy oranında kaldı.

Sonuçlara göre, 147 bin 522 oy alan Gökhan Yüksel, Kartal’ın yeni belediye başkanı oldu. Rakibi Ebubekir Taşyürek ise 132 bin 907 oyda kaldı. Yüksel, seçimleri 14 bin 615 farkla kazandı.

Kartal Belediyesini CHP aldı

CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olarak Kartal’da seçimlere giren CHP’li Gökhan Yüksel, AK Parti ve MHP’nin ortak adayı olan AK Partili Ebubekir Taşyürek’e karşı seçimleri kazanarak yeni belediye başkanı oldu.

Doğma büyüme Kartallı olan Gökhan Yüksel, AK Parti’nin Kartal’a aday gösterdiği Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi Ebubekir Taşyürek’e karşı seçimleri önde tamamladı. Partililerin YSK ilçe seçim kurulunun da yer aldığı Bülent Ecevit Kültür Merkezi önünde sandık nöbeti sürüyor. Nöbetten canlı yayınlar Kartal 24’ün Facebook sayfasında belirli zaman aralıklarla yapılıyor.