İmamoğlu: İlçe seçim kurullarında nöbet tutun, terk etmeyin

Saat 2’yi 21 geçiyor. Yanılmıyorsam AA 3 saattir giriş yapmıyor. AA görevini yapmayarak Türkiyemizin demokrasi konusundaki en önemli kuruluşu olarak görevini yerine getirmemiştir. Ferçekten yaşattıkları tarihe acı not olarak düşülecektir. Türkiye’nin tarihi kurumlarıyla çok güçlü bir yol yürüyüşü olmazsa sıkıntılar gerçekleşir. Yine AA yetkililere, AA’dan sorumlu olan kurumları göreve çağırıyoruz. Toplumu bilgi alma hakkından kimsenin mağdur etme hakkı yoktur. Takip etmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin hiçbir kamu kurumu siyasallaşamaz. Tekrar AA’yı kınıyorum. Gerkeli işlemler de yapılacaktır. Partimizin tüm kurumları çalışma halindedir. Bir heyet de AA’ya gitmiştir.

Kimse görev başından ayrılmasın

Burada en önemli konu sahada büyük rol üstlenen ve görev alan arkadaşlara yapacağım çağrı. Süreç devam etmektedir. İlçe seçim kurullarında nöbet tutmaya devam edin. Süreç tamamlanana kadar kimse ayrılmasın ilçe seçim kurulları önünden.

Şu an itibariyle seçimi kazandık

Toplam 31 bin 186 sandıkta, 30 bin 86’sı sistemimize girilmiştir. Girilmeyen 100 sandık vardır. 1 sandıkta 300 oy vardır. Yüzde 85 civarında geçerli oy hesabı vardır. Girilen sandıklara göre aramızdaki fark 29 bin 408’dir. Yani biz öndeyiz. Kalan sandıklarda geçerli oy 29 bin olacaktır. Aradaki farkın kapanma ihtimali kalmamıştır. İstanbul’a ve Türkiye’ye duyurmak isterim ki, İstanbul’u kazandığımız ortadadır. Kimse uyumasın. Bütün sandık görevlilerimiz sandık başlarındaki görevlerini terk etmesinler. Bu bir vatandaşlık görevidir. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi şöleninin en büyük kahramanlık görevidir.