İstanbul’u altın tepside sundular demişti

Eski Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün Tüm Yerel Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığının kahvaltılı toplantısında kullandığı ifadeler hala gündemde yer buluyor. Geçtiğimiz ay düzenlenen toplantıda yeniden aday yapılmaması nedeniyle CHP yönetimine çatan Altınok Öz, İstanbul’u altın tepside AK Parti’ye sunulduğunu, Kartal’da ise halkın kendisini istediğini söylemişti. Ancak Kartal’da CHP’nin adayı olan Gökhan Yüksel, Altınok Öz’den 19 bin fazla oy aldı. İstanbul’u da CHP kazandı.

Aday olman lazım diyenler tarafından ihanete uğradığını dile getiren Altınok Öz, “Umudumuzu kaybetmeyeceğiz ama gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olanları da unutmayacağız. Uğur Mumcu’yu rahmetle andıracak şekilde aday olman lazım diyenlerin ihanetine uğradım. Bu ihanetin arkasında başka pazarlıklar vardı. Bunlar benim gözümden kaçmış değil. 10 yıl partimin ilkelerine ama yeni CHP’nin değil yeniden CHP’nin ilkelerine ters düşmeden görev yaptım ve rahmetli babamın kemiklerini sızlatmadım. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda bildiğim yolda, partimde kalarak mücadeleye devam edeceğim dedim, edeceğim. Siyasette varım. Buradan tekrar belirtmek istiyorum” dedi.

  • Gökhan Yüksel
  • Altınok Öz-
  • 147 bin 522 oy
  • Aldığı Oy
  • 128 bin 477 oy
  • + 19 bin 45
  • Oy Farkı

“Hesap sormak tabi ki benim görevim”

Öz, şunları söyledi: “Kapalı kapılar arkasında yapılan pazarlıklarla İstanbul’u bu kadar almaya yakınken altın tepside sunanlardan hesap sormak bizim görevimiz. Gerçek Atatürkçülerin, gerçek Cumhuriyet Halk Partililerin görevidir. Sizlerin umudunu solduranlardan hesap sormak tabi ki benim görevim. Bu çocukların geleceğiyle oynayanların, ben aday olmaya giderken arkamda yürüyenlerin umutlarını kıranların hesabını sormak tabi ki benim görevim. Bir birey olarak, Altınok olarak, herhangi bir kimliği, kişiliği olmayan kişi olarak bu görev benim. Bu görevi üstlendim. Bundan sonrada hayatıma böyle devam edeceğim.”

Altınok Öz: Kartal'da yaşamaya devam edeceğim, belki de karşıdan seyrediyor olacağımhttps://www.kartal24.com/87903-altinok-oz-kartalda-yasamaya-devam-edecegim

Posted by Kartal24.com – 24 Saat Kartal Haberleri on Thursday, February 14, 2019