İmamoğlu’ndan çağrı: Bütün CHP’liler seçim kurullarında nöbete gelsin

YSK’nın ilk sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP’li Ekrem İmamoğlu, saat 21:40’ta yaptığı açıklamada herkesi seçim kurullarına nöbet tutmaya çağırdı.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

– Bu konuyu 300 bin geçersiz oy üzerinden biz seçimi kazanırız iddiası ortaya koyarak, geçersiz oylar üzerinden bir manipülasyon oluşturmak tamamen yanlıştır. Uygulanmış bir model değildir. Aradaki fark ciddi bir sayıdır. 23-24 bin oy ciddi bir sayıdır. Üç beş oy değildir.

– Aradaki fark ciddi bir sayıdır. 3-5 oy değildir. Yanlış bir methot izliyorlar. Soyut kavramlar üzerinden sandığı ve süreci baskı altında tutmalarını doğru tutmuyorum.

imamoglu cagri

– İlçe seçim kurullarında farklı uygulamalar peşindeler. “Salonda çuvallar korunuyor, herkes gitsin” diyorlar. Sakın gitmeyin. Orada bulunan arkadaşlarım inanıyorum ki orayı terk etmeyecekler.

– Dolayısıyla ilçe seçim kurullarında emniyet mensubu arkadaşlarımıza, orada görev alan arkadaşlarımıza, ilçe seçim kurulu hakimlerine sesleniyorum. Bazılarında “burada bekleyebilirsiniz” diyorlar. Nöbet tutacağım, bir yerde gideceğim kendim nöbet tutacağım. Burada sıkıntılar var. Bunu giderirsek iktidar da rahatlar.

– Orada bulunan arkadaşlarım iyi biliyorum ki asla orayı terk etmeyecek. Uygun koşullar yaratacak ilçe seçim kurulları bu şekilde beklememize fiziki koşullar yaratarak bunu halletmeliler. Uyarımı yapıyorum.

Posted by Ekrem İMAMOĞLU on Monday, April 1, 2019