İmamoğlu Güngören’de: Başkan Ekrem sloganıyla karşılandı

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Güngören ilçesindeki Haznedar pazarını ziyaret etti. Vatandaşlar Başkan Ekrem İmamoğlu’na sevgi gösterisi ile karşıladı.

Halk İmamoğlu’nu coşkulu sloganlarla karşıladı. Ekrem İmamoğlu izdihamdan zar zor yürüyebildi. Başkan İmamoğlu, ziyareti sırasında bir açıklama yaparak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

– (Erdoğan’ın topal ördek lafı üzerine) Yönetirken hiç kimsenin partisine bakmayacağımızı söylemiştik. Kast edilen meclisteki üstünlükse biz onu aşacağız.Ama topal ördek kastında, topal ya da çolak gibi engelli tariflerini kast ediyorlarsa,bakın Avcılar’da iki kolu olmayan pırıl pırıl başkanımız var. Yanlış bir tabir yapmış. Çolak ya da topal olmak eksiklik değildir.

imamoglu gungoren

– Oy aldığım, almadığım tüm vatandaşlarıma hizmet edeceğim. Oya göre hesap yapmayacağım. Herkese eşit olacağım.

– 20 bin civarı oy farkı var. İtiraz edilir, yeniden sayım yapılır. Fakat, teamüllerde daha önce uygulamalar var. Bütün geçerli oyların sayılması gibi. Balıkesir’de neden sayılmıyor. Sonucu değiştirmeyecek. Zaman geçiyor. Bir an önce işimize başlamak istiyoruz.

– Rakimizin çıkıp kazandı diye ilan etmesi ve bütün İstanbul’u afişlerle donatması ortadayken, benim Anıtkabir’de attığım imza nedeniyle böyle şeyler demeleri çok şaşırtıcı. Ben sürece devam ediyorum. Milletimin yüzü gülüyor. Kimseyi birbirinden ayırt etmeden, kucaklayarak devam edeceğim.

– Bir an önce 16 milyonun iradesinin neticeye bağlanmasını bekliyoruz.

x