Başkan İmamoğlu: Bitti o iş! Vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni bir açıklama yaparak YSK’dan mazbatasını istedi.

İstanbul’a hizmet dönemi başlıyor

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

– Kimseyi zorlamayacağız. Sizi mitinge bile zorla götürmeyeceğiz. Bu şehirin bence vicdanlı normalleşen bir yönetime ihtiyacı var, biz oraya hızlı bir şekilde geliyoruz. İBB çalışanları çalıştığınıza şu adama çalışıyorum, şu cemaate hizmet ediyorum.. Bitti o iş. Bana hizmet etmeyin güzel arkadaşlarım, ben seçildim 5 yıl görevimi yapacağım. Siz İstanbul’a hizmet edin, İstanbul’a alınteri dökün.

– Siz İstanbul’a hizmet edeceksiniz, adama, vakıflara, cemaatlere hizmet etmeyeceksiniz. İstanbul’a hizmet dönemi başlıyor.

– Öyle şeffaf bir dönem başlayacak ki, İBB’nin en kritik odaları makamım dahi toplumun gözü önünde olacak. İBB başkanı seçildikten sonra bu kardeşinizin hiç kimseyle özel bir hususu yoktur İBB bünyesinde. Dünyanın en şeffaf belediyeciliği vaadini yeniliyorum, benim odamı bile izleyecek vatandaş.

– Şeffaflığı başlatıyoruz, güzel günler geliyor, insanların yüzü gülsün. Bütün bu çağrılarım bana oy verenler için değil daha çok vermeyenler için. Hiç sıkıntı etmeyin. Hakkım olan 1 tek oy hakkımı yedirtmem, başkasına ait olan 1 oy için de hak yemem. Ben hayatımı buna adamış birisiyim, gönlünüzü kazanacağım.

Oy vermeyebilirsiniz, birbirimizi sevgi saygı ile karşılayalım. Bütün o kaygıları atın bir kenara, mutlu bir dönem başlasın. Kucaklaştığımız an bu ülkede ekonomik veriler bile düzelir göreceksiniz.