CHP Çatalca’yı neden kaybetti?

- Yorumlar

Çatalca eski Belediye Başkanı Fırat Aykut, CHP’nin İstanbul Çatalca’yı neden kaybettiğini açıkladı. Fırat Aykut, “Onları iktidara getiren parti örgütüne saygı göstermediler. Ensar vakfı yöneticilerine gösterdikleri ilginin ve verdikleri desteğin binde birini kendi siyasal akrabalarından esirgediler. Halk bu tiyatroyu 10 yıl seyretti” dedi.

Aykut’un açıklamaları şöyle:

Örgütü dışladılar. İnsanları aşağıladılar. İnsani davranışları ve ilişkileri önemsemediler ve unuttular. Şöhretli olmaya ve Konforlu yaşamaya çabuk alıştılar. Kendi cennetlerinde yaşarken diğer insanları akıllarına getirmediler. Kimin için ve hangi ilkelere göre siyaset yaptıklarını bir gün olsun hatırlamadılar. Geldikleri yeri unuttular. Onları iktidara getiren parti örgütüne saygı göstermediler. Ensar vakfı yöneticilerine gösterdikleri ilginin ve verdikleri desteğin binde birini kendi siyasal akrabalarından esirgediler. Halk bu tiyatroyu 10 yıl seyretti. İtilip kakılmalarına, dışlanmalarına, savrulmalarına ve unutulmalarına rağmen demokratik ve laik cumhuriyet rejimine sadık birçok arkadaşımız, CHP’ye oy verilmesi için çok çalıştılar. Zaten oy dağılımı da bunu gösteriyor.

Çatalca’da seçimin galibi CHP, mağlubu ise tepeden tırnağa kadar karar mekanizmasındaki ‘kifayetsiz muhteris yöneticiler’dir.

Yapılan bu Çatalca Belediye Başkanlığı seçiminde;

CHP: 22546

AKP: 25118 oy almasına rağmen

İBB seçiminde ise;

CHP: 25062

AKP: 22516 oy almışlardır.

CHP Belediye Başkanımız Cem Kara 22546 oy almasına rağmen CHP Meclis listemiz 22999 oy almıştır. Yani CHP Belediye Başkan Adayımız kendi meclis listesinden bile 453 oy az almış olup, İmamoğlu’ndan ise 2516 oy eksik almıştır. Bu rakamları kıyaslarsanız Çatalca’yı kimin teslim ettiğine daha doğru karar vermiş olursunuz diye düşünüyor ve sevgilerimi sunuyorum.Fırat Aykut

x