Kabullenemeyen AK Partili’den YSK memuruna *** sözler, ortalık bir anda karıştı – Kavgada söylenmez!

- Yorumlar

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimleri sonuçlarını kabul etmeyerek ilçe ve il kurulları ile YSK’ya her alanda yaptığı itirazlar sonuç verdi ve oylar yeniden sayılıyor.

Halk TV’nin haberine göre, Kağıthane’de bir AK Partili İddiaya göre, AK Parti’den daha önce milletvekili aday adayı olmuş Avukat Necip Kumandan oy sayım süreci esnasında ilk dakikalardan itibaren önce CHP’li vekillere “Meclis’i karıştırıyorsunuz yeterince, burayı da karıştırmayın” dedi.

Ardından seçim kurulunun verdiği karara rağmen, AK Parti lehine karar aldırmak için salondakiler üzerinde baskı kurmaya çalıştı. Bu esnada çıkan tartışmada hakime parmak sallayarak konuşunca polisler hareketlenip müşahit ve vekillerin olduğu bölge ile kurul arasına tampon vazifesi görmek için barikat kurdu.

Yeter artık provake etmeye çalışmanız

YSK memurlarına da emir verir tarzda konuşmalarını sürdüren Necip Kumandan’a, en sonunda bir memur tepki gösterdi. YSK kıdemli memuru, “Bana parti temsilcilerine yaptığın gibi yapamazsın. Ben burada devlet memuruyum ve YSK adına işimi yapıyorum. Yeter artık provake etmeye çalışmanız” diyerek isyan etti.

Bunun üzerine Kumandan, YSK kıdemli memuruna şok sözler söyledi. YSK kıdemli memuru, Kumandan’dan şikayetçi olacağını belirtti.

x