Emine Erdoğan: Tüketim kültürümüzü gözden geçirmeliyiz

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ürdün’de düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu – Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “tüketim kültürümüzü gözden geçirmeliyiz” dedi. Öte yandan first lady’nin taktığı kolye hakkında sosyal medyada yapılan yorumlarda çok pahalı bir kolye olduğu söylendi.

Emine Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“TÜKETİM KÜLTÜRÜMÜZÜ GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ”

– Bu bağlamda yerleşik tüketim kültürümüzü yeniden gözden geçirmeliyiz. Bugün en yaygın pazarlama stratejisi insanları mutlaka bir şeye ihtiyacı olduğuna inandırmaktadır.

“Arap atasözü şöyle diyor…”

– Oysa güzel bir Arap atasözü şöyle diyor “İhtiyacı olmayan şeyi alan kişi, ihtiyacı olan şeyi satar” Kuran-ı Kerim’deki “Biz her şeyi bir denge ve ölçüde yarattık” ayetinin bizi yer yüzünün dengelerini korumaya ve çevre duyarlılığına davet ettiğini düşünüyorum.
Yeryüzünde vakarlı bir Müslüman yürüyüşü, ardında bıraktığı karbon ayak izini de hesap etmek demektir. Zira Mümin bütün varlığa karşı hürmetkar olandır. Diğer canlıların hak ve hukukuna saygı duyan, her türlü aşırılıktan kaçınandır. Ve en medeni yaşamın aslında en sade yaşam olduğunu bilendir..

İşte sosyal medyada yapılan o paylaşımlar:

x