Ali Kılıç’tan seçimlerin yenilenmesi talebine tepki

- Yorumlar

AK Parti ve MHP blokunun İstanbul Maltepe’de seçimlerin iptali ve yenilenmesi için başvuru yapmasına Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç tepki gösterdi.

Ali Kılıç yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

– Canlı yayını paylaştığınız konuklar bir kez olsun Maltepe’mize uğramadan veya derdi çeken bilir hesabı bir kez olsun danışmadan masa başında kanun icat ediyorlar. Görev alan sandık başkanları birçok sandıkta yer aldı.

– Seçim sırasında bir tek sandıkta şerh ve itiraz olmamasına rağmen, algı yönetimi ile devlet memurları baskı altında tek bir itirazın olmadığı 1089 sandığımız tek tek açılıyor.

– Yine delil ve ispat yok.Canımız sıkıldı tatmin olmadık denilerek olmayan kanunlar icat edilerek seçim yenilenmek isteniyor.2010KPSS’de “Tatmin olduk”dediklerini dün gözaltına aldılar.Bugün tatmin olmadıklarından yarın tatmin olmayacakları ne malum?

– Maltepe’de nöbetteyiz.Yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya soldan sağa, sağdan sola da saydırsanız, her türlü iftirayı atıp, her türlü engelleme yöntemine başvursanız da Maltepe halkınının iradesine gölge edemeyeceksiniz.Çünkü kararı Maltepe halkı verdi.

x