Pendikli çocuklar Çanakkale Destanını unutmadı

- Yorumlar

Pendik Belediyesi Çocuk Korosu, Çanakkale Türkülerinde oluşan konseri ile dinleyenleri mest etti. Bir an olsun performansları düşmeyen çocuklardan Samet Bakgör, yanık sesiyle okuduğu Sivas Türküsüyle konukları kendisine hayran bıraktı. Başkan Kenan Şahin: “Gerçek bir yetişkin korosu kadar güçlüler. Onlarla gurur duyuyoruz.” diyerek koroda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde, 98 yıl önce gerçekleşen Çanakkale Destanı, o dönemi anlatan türkülerle tekrar yaşatıldı. Pendik Belediyesi Çocuk Korosu, “Hey 15’li” ve “Çanakkale İçinde Vurdular Beni” gibi Çanakkale türkülerini yüksek bir performansla seslendirdi. Öte yandan konserde solo performanslar da yer aldı. Samet Bakgör, yanık sesiyle Sivas yöresine ait bir türküyü deneyimli türkücüler gibi okuyunca konuklardan büyük alkış aldı.

Konseri baştan sona izleyen Belediye Başkanı Kenan Şahin, çocukların başarısından oldukça etkilendiğini ifade ederek: “Gerçek bir yetişkin korosu kadar güçlüler. Onlarla gurur duyuyoruz.” dedi. Başkan Şahin, bu başarıda ailelerin de büyük rol oynadığını ifade ederek: “Çocukların yeteneklerini keşfettiler ve koromuza başvurdular. Böylece Pendik güzel sesler kazanmış oldu.” şeklinde konuştu.

Öte yandan programda Ordulular Derneği’nin düzenlediği Çanakkale’ye Mektup Yarışmasında derece alan çocuklara da ödülleri verildi.

x