Kartal’da çocuk parkına dikilen baz istasyonu kaldırıldı

İstanbul Kartal’da 31 Mart yerel seçimlerinin yapıldığı günün gece yarısı Kartallı Kazım Meydanı’na dikilen baz istasyonu, Başkan Gökhan Yüksel tarafından göreve başlar başlamaz kaldırıldı. Doğma büyüme Kartallı olan ve seçimlerden önce doğa dostu belediye başkanı olacağına söz veren Başkan Gökhan Yüksel, ilk icraatı olarak baz istasyonunu kaldırdı.

Kartallı Kazım Meydanı’na dikilen baz istasyonu kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. AK Partili ve MHP’li kesimden sosyal medyada ‘baz istasyonunun haça benzediği’ tepkisi gelmişti, ancak bunun bir baz istasyonu olmasının sağlığa etkilerinden bahsedilmemişti. Bunun bir haç heykeli olmadığı ortaya çıkınca tepki gösterenler bu kişiler susmuştu. Ancak vatandaşları asıl kaygılandıran, bunun ‘çocuk parkına dikilmiş bir baz istasyonu’ olmasıydı.

kartal baz istasyonu

Başkan Gökhan Yüksel olaya el koydu

Başkan Gökhan Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı olduğu dönemde yapımına büyük katkı sunduğu Kartal’daki parklardan biri olan Kartallı Kazım Meydanı’nın hem siluetini bozan, hem de parkta takılan Kartallı çocuklara ve gençlere büyük zararı dokunacak baz istasyonunu mazbatayı alır almaz söktürdü.

Vatandaşlardan Başkan Gökhan Yüksel’e destek

Öte yandan, bölgede konuştuğumuz vatandaşlar baz istasyonunun sökülmesinden dolayı Başkan Gökhan Yüksel’e sevgilerinin kat be kat arttığını söyledi.

Kartal 24 olarak biz de bir öneride bulunalım. Baz istasyonunun söküldüğü yere öyle bir şey koyulsun ki, bunun bir anlamı da olsun. Mesela en basitinden birkaç ağaç dikilebilir.

kartal baz istasyonu