Başkan Ekrem İmamoğlu yönetiminde İBB’den sosyal medyada ilk paylaşımlar

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun AK Parti / MHP blokunun ısrarlı itirazları nedeniyle 17 gün gecikmeyle oturduğu İBB Başkanlığı makamında çalışmalara başladı. İlk iş olarak İstanbulkart’ın öğrenci kart ücretini aylık 85 TL’den 50 TL’ye indiren İmamoğlu, İBB’nin sosyal medya hesaplarının şifrelerini de geri almaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabından Ekrem İmamoğlu’nun 3 tweete rt edilirken, 1 de tweet paylaşıldı.

İşte o ilk tweet:

Öte yandan İBB’nin resmi internet sitesinde de Başkan kısmına Mevlut Uysal’ın bilgileri kaldırılarak seçilmiş Başkan Ekrem İmamoğlu’nun biyografisi eklendi.

Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon’da doğdu.

Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992 yılında aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

x