Kadir Topbaş’ın özel garsonu, çaycısı 2 yıldır işe gitmeden maaş alıyormuş

- Yorumlar

Ortaya öyle bir iddia attı ki, Kadir Topbaş’ın özel çalışanlarının işe gitmeden maaş aldıklarını söyledi.

MedyaTava’da yer alan haberde, TurkiyeGundemi sitesi yazarı Müşerref Seçkin’in ortaya attığı iddiaya göre AK Partili Eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş görevden gideli 2 yıl olmasına rağmen özel hizmetinde olan adamları, çaycı, garson, aşcı vs işe gitmeden maaş almaya devam etmişler.

İşte o yazı:

Herhalde pek çok şey ortaya çıkar bir süre sonra, ama bana gelen bilgi dudak uçuklatır.

İki yıl önce görevini bırakmak zorunda kalan eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın özel hizmetlileri; çaycısı, aşçısı vesairesi 4- 5 kişi, Bahçeşehir’de lüks bir sitede oturuyor. Orada oturan arkadaşım anlattı. Kiraları 3 bin lira civarında o sitedeki dairelerin..

Arkadaşım bu kişilerin Kadir Topbaş gittikten sonra maaşlarını almaya devam ettiğini anlattı. Sonraki Başkan Mevlut Uysal kendi adamlarını getirdiğinden onlara ihtiyaç kalmamış. Onlar da gel keyfim gel… Maaşlar tıkır tıkır cepte…

Kiraları da belediye tarafından mı ödeniyor netleştiremedi benim arkadaş. Ama aylık maaşla geçinenlerin ödemekte zorlanacağı bir kira ve aidatı var sitenin. Nerden baksan 3-4 bin aylık ödeme yapmak lazım… Bu devirde zor valla.

Haa unutmadan, tahsisli araçları da var bu arkadaşların. Çalışmıyorlar ama gezerken tozarken rahat etsinler diye belediyenin kiralık araçları var. Tam bu yazıyı yazarken arkadaş aradı, “birileri geldi, arabaları aldı götürdü” diye.

Şimdi anlaşılıyor mu mazbata neden geç kaldı?

Bu yazıdan şu çıkmasın. Kimse kimsenin işsiz kalmasını istemez. Gidip çalışsalardı madem bu kadar maaş ve olanak varken.

4 Milyon işsiz var bu ülkede. Çoğunluğu genç işsiz. İşsizlik nedeniyle canına kıyanlar var.

Her böyle bir haber gördüğümde içim sızlıyor.

Sizin sızlamıyor mu?

Yazının tamamını okumak için tıklayın

x