Kadıköy’de muhtarların çoğunluğu kadın

- Yorumlar

İstanbul Kadıköy’de 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda 12 mahallede kadın muhtar seçimi önde bitirdi. Kadıköy’de sadece dokuz mahallede erkekler muhtar olarak seçildi.

Kadıköy’ün 21 mahallesinde geçen dönem 11 mahallenin erkek, 10 mahallenin kadın muhtarı bulunuyordu. Gazete Kadıköy’de yer alan habere göre, ilçenin 18 mahallesinin muhtarları oyların çoğunluğunu alarak yeniden seçildi, üç mahallede ise değişiklik oldu.

Kadıköy’de muhtarlık seçimleri sonuçları

Fenerbahçe mahalle muhtarı Serap Alp Bilir emekli olunca, yerini başka bir kadın muhtar Tuba Aldeniz aldı.

Koşuyolu muhtarı Taşkın Tuna ise rakibi Eylem Bilir’den az oy alarak muhtarlık görevini devretti. Yine Rasimpaşa mahalle muhtarı Okan Allüşoğlu da babasından sonra bu tarihi mahalleye uzun zamandır muhtarlık ediyordu fakat Yeldeğirmenliler’in tercihi de kadın adaydan yana oldu.

Seçim dönemi yoğun bir çalışma kampanyası yürüten Sultan Aksu Kütük oyların çoğunluğunu alarak Rasimpaşa mahallesinin yeni muhtarı oldu.

Caferağa Mahallesi’nde, opera sanatçısı, yazar, bankacı, karikatürist, mühendis, avukat ve mimardan oluşan “İhtiyar Heyeti” ile dikkati çeken Zeynep Ayman ise üçüncü kez güven tazeledi.

Kadıköy’ün mahallelerinde 5 yıl boyunca muhtarlık görevini yürütecek isimler şöyle:

Acıbadem Ersoy Uğur, Bostancı Yener Coşkun, Caddebostan Nihal Cengiz, Caferağa Zeynep Ayman, Dumlupınar Ahmet Gediz, Eğitim Sebahattin Güven, Erenköy Necla Alpüstün, Fenerbahçe Tuba Aldeniz, Feneryolu İbrahim Aktaş, Fikirtepe Halil Erdoğan, Göztepe Bayram Uysal, Hasanpaşa Ali Ekşi, Koşuyolu Eylem Bilir, Kozyatağı Pelin Şen, Merdivenköy Nazan Gürkan, 19 Mayıs Soner Arafal, Osmanağa Serap Tuncer, Rasimpaşa Sultan Aksu Kütük, Sahrayıcedid Seval Özkan, Suadiye Emel Perk, Zühtüpaşa Harika Develioğlu

x