Pendik’te 23 Nisan etkinlikleri

- Yorumlar

İstanbul Pendik’te 23 Nisan etkinlikleri bu yıl Pendik Belediyesi tarafından 14.’sü düzenlenecek olan Uluslararası Pendik Çocuk Festivali 19-23 Nisan tarihleri arasında kutlanacak. Pendikli çocuklar 12 ülkeden gelecek konuk çocuklarla birlikte 5 gün bayram coşkusu yaşayacak.

Uluslararası Pendik Çocuk Festivali’ne bu yıl Azerbaycan, KKTC, Macaristan, Çin, Endonezya, Moldova, Kırgızistan, Kazakistan, Moğolistan, Sırbistan-Novipazar, Tacikistan ve Ukrayna’dan konuk ekipler katılacak. Festival kapsamında animasyonlar, halk oyunları gösterileri, çocuk oyunları, geziler, yarışmalar yapılacak. Pendik Kaymakamlığı ve CIOFF’un katkılarıyla düzenlenen ve tüm çocuklarla ailelerine açık olan festivalde etkinliklerin adresi ise Pendik Sahil Meydanı olacak.

Festival, 19 Nisan Cuma günü saat 15.30’da Sahil Atatürk Anıtı’ndaki tören ve kortej yürüyüşüyle başladı. Ardından saat 17.00’de Pendik Sahil Meydanı’nda kurulan sahnede hem Türk, hem konuk ülke ekiplerinin gösterileri gerçekleşti. 20 ve 21 Nisan’da ise saat 15.00’ten itibaren sahne gösterileri izlenebilecek. Festival, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda final gösterileriyle sona erecek.

Sürpriz ödüllü eğlenceli yarışlar

Pendik Sahil Meydanı’nda festival kapsamında 20-21 Nisan’da düzenlenecek Geleneksel Çocuk Oyunları yarışları da tüm çocukları bekliyor. İki gün 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşecek organizasyonda çocuklar yumurta yarışı, sek sek, yakan top ve çuval yarışı gibi eğlenceli oyunlara katılıp sürpriz ödüller kazanma şansı bulacak.

Pendik Sahil Meydanı’nda 23 Nisan’a kadar sürecek Festival kapsamında 21 Nisan Cumartesi ve 22 Nisan Pazar günü saat 13.00-15.00 arası Geleneksel Çocuk Oyunları, 15.00’ten sonra da ülke ve sahne performansları yapılacak. Sahil gösteri alanında sokakta oynanan ve artık “geleneksel” olarak tanımlanan mendil kapmaca, yumurta taşıma, sek sek, halat çekme ve yakan top oyunları çocuklara eğlenceli ve keyifli dakikalar yaşatacak. 22 Nisan’da okullarda devam edecek Kardeşlik Buluşmalarıyla festival, 23 Nisan Pazartesi günü Kapanış Töreni etkinlikleriyle sona erecek.

x