Erdoğan’dan musafahalaşma çağrısı

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerinden ardından Twitter’da yaptığı açıklamada musafahalaşma çağrısında bulundu. Erdoğan’ın çağrısını içeren tweeti İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da beğendi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

– Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor.

Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır.

– Dönem, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir.

Gayemiz, milletimizin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak devletimizin bekasına yönelik tehditleri bertaraf ederek, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır.

– Terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdürürken, inşallah ülkemizin ihtiyacı olan yapısal reformları da hayata geçirmeye devam edeceğiz.

– Gücümüzü Milletten alarak, daima ortak akla, ortak vicdana, milletimizi bir araya getiren ortak değerlere vurgu yapacak; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden siyaset yelpazesindeki herkesle TÜRKİYE ORTAK PAYDASINDA buluşmanın mücadelesini vereceğiz.

Musafahalaşma nedir?

Musafaha yapmak ve Musafahalaşmak ne demek? Ahlâkî bir terim olarak, karşılaşan iki insanın selamlaştıktan sonra, tokalaşması yani Musafaha yapmak…

“Musafaha” gerek erkeklerin birbiriyle, gerekse de kadınların birbirleriyle, karşılaştıkları zaman selâmlaşmaları, hal-hatır sormaları, musafaha yapmaları, tokalaşmaları, kucaklaşmaları, birbirlerine güleryüz göstermeleridir. Musafahalaşmak İslâmî kardeşliğin bir icabıdır. Bu davranışların tamamı sadakadır ve ibadettir

x