Sancaktepe’de El- Cezeri bilim şenliği

- Yorumlar

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen El- Cezeri Bilim Şenliği’nin açılışı Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşti.

17 Nisan Çarşamba günü Rings AVM’de gerçekleşen Bilim Şenliği açılış programına; Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Belediye Başkanı Şeyma DÖĞÜCÜ, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Levent ÖZİL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin AYDOĞDU, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilim Şenliğine katılarak yapılan buluşları inceledikten sonra açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü,Çocukların yeteneklerinin ve ilgi alanlarının ortaya çıkmasında bu tür etkinliklerin büyük önem arz ettiğini belirterek “Bu sene ilki düzenlenen El Cezeri Bilim şenliği’nde . Genç yeteneklerimizn kabiliyetleriyle oluşan buluşlarını gördük. Biz inanıyoruz ki bizim milletin çocuklarına fırsat ve imkanlar verilirse yarınların bilim adamları ve otoriteleri olabilecek kabiliyet ve yetenekteler.Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki bizim gelecekle ilgili hiçbir kuşkumuz yok. Yeter ki kendimize güvenelim ve çocuklarımıza gençlerimize fırsatlar verelim” dedi.

Temsili kurdele kesiminin ardından Belediye Başkanı Av. Şeyma DÖĞÜCÜ, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu ile birlikte stantları gezerek; projeler hakkında bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet etti.

x