Bahçeli’den İmamoğlu’na: Musakka edebiyatçısı, mazbatalı şahıs

- Yorumlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da partisinin İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sert ifadelerle yüklendi.

Bahçeli, “CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 31 Mart’tan 17 gün sonra yani 17 Nisan’da mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. Musakka edebiyatından veri tabanı altyapısını kopyalama teşebbüsüne kadar, mazbatalı şahıs gizli bir gündem çerçevesinde faaliyetlerini hızlandırmıştır. Ancak olağanüstü ihtilal süreci de çalışmaktadır. Bizim oy oranımız yüzde 18.81’dir. 18.81, 1881’dir ve o da Atatürk’ün doğumudur.” ifadelerini kullandı.

“Mazbata almakla iş bitmemiş, süreç sonlanmamıştır”

“İstanbul’daki seçimlere şaibe karışmıştır. İstanbul’daki seçimlere derin ve delilli usulsüzlükler hakimdir.” diyen Bahçeli, “Büyükçekmece ve Maltepe’de gün yüze çıkan vahim iddialar, yenilir yutulur türden değildir. En doğru ve makul kararı YSK verecektir. Bize göre İstanbul’daki seçimin yenilenmesi, maşeri vicdanı rahatlatacaktır. 17 gün boyunca mazbata ile yatan, mazbata ile kalkan, toplumu kutuplaştıran, siyasi tartışmaları stadyumlara kadar taşıyan Sayın İmamoğlu ve partisi, büyük bir yanlışın faili olmuşlardır. Mazbata almakla iş bitmemiştir, süreç sonlanmamıştır.” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı’ndan övgüyle söz eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “MHP ile AK Parti çelikten iradedir. Bu irade, Türkiye düşmanlarına göz açtırmayacaktır. Hiç kimse boşuna beklemesin. Boş yere hayal kurmasın. Cumhur İttifakı Türkiye’yi 2023’e taşıyacaktır.”

x