İhsan Zakiroğlu Öğrenci Ve Velileri İsyanda

- 2 yorum

Kartal İhsan Zakiroğlu İlköğretim Okulu’nun sadece Ortaokul yapılması kararı halkta infial yarattı.

Öğrenciler ve veliler hep bir ağızdan 1100 öğrenciyiz, nereye gideriz diye çığlıklar attı. 4 + 4 + 4 eğitim sistemi ile yaşanan dramlara bir yenisi daha eklendi. Mağdur edilen öğrenci ve veliler okullarının ellerinden alınmamasını istiyor.

Basın açıklaması yapan veliler olaya tepkilerini gösterirken eğer ilköğretim okulu kapatılırsa öğrencilerin 1,5 KM uzaklıktaki okullara dağıtılacağı öğrenildi.

Bu habere 2 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar
Derya SARIÇAM

İhsan Zakiroğlu İlköğretim Okulu’nun adını duyuran ilkokul sınıf öğretmenleri kadrosudur. Yıllarca birlikte çalışmış ve ‘kimin yetiştirdiği öğrenciler daha başarılı olacak’ diye aralarında mesleki rekabet – yarışma ve İhsan Zakiroğlu’yuz biz ! kurum kimliği – kültürü oluşmuş ilkokul öğretmenleri dağıtılırsa İhsan Zakiroğlu öğrencileri ne kadar başarılı olur? Uzak mahallerdeki okullardan gelecek toplama öğrenciler, ilk 5 sınıf eğitimini İ. Zakiroğlu’nda alan çocuklar kadar başarılı olabilir mi ? ? İhsan Zakiroğlu’nun ilkokul eğitim kadrosunu – öğrencilerini dağıtmak meyveye durmuş bir bağı – bahçeyi tahrip etmek değil midir ? Yılların emeği ile oluşmuş İhsan Zakiroğlu’nu dağıtmak hem çocuklarımızı perişan eder, hem de Türk milli eğitimi için büyük zarar olur.

Başar Karadaş

okulumuz elden gitmesin !!!