TV10 yöneticileri tahliye edildi

- Yorumlar

TV10’un yöneticileri Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç tahliye edildi. KHK ile kapatılan TV10’un yöneticileri Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç, iki gün süren duruşmanın sonunda tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi’nden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Pirha’da yer alan habere göre, Büyükşahin ve Güleç ile birlikte yargılanan tutuklulardan Selahattin Yılmaz ve Erkin Oruç da adli kontrol şartıyla serbest kalırken, mahkeme Halis Kanderci ve Semra Demir’in tutukluluğuna karar verdi.

KHK ile kapatılan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ve programcı Veli Haydar Güleç, 10 Ocak 2018 tarihinde evlerine yapılan baskınla gözaltına alınmış, 18 Ocak ‘2018 tarihinde ise tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilmişti.

Bir yıllık tutukluluğun ardından iddianameleri hazırlanan Büyükşahin ve Güleç’in ilk duruşmaları dün Silivri Cezaevi Kampüsü’nde bulunan 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Bugün de devam eden duruşmanın sonunda mahkeme heyeti Büyükşahin ve Güleç’in de aralarında olduğu 6 tutukludan 4’ünün adli kontrol şartıyla serbest kalmasına, 2 tutuklunun tutuklu kalmasına karar verdi.

TV10 yaygın bir Alevi televizyon kanalıydı. 17 Ağustos 2011 tarihinde kuruldu. Kültür ve sanat, belgesel, haber ve tartışma programları ile her kesime hitap etmektedir. Türkiye ve Avrupa’dan izlenebilmekteydi. Kanal KHK ile kapatılmıştı.

x