AK Partili Özdağ’dan Hulusi Akar’a istifa çıkışı

- Yorumlar

Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’ta katıldığı şehit cenazesinde uğradığı saldırıda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın saldırganlara yönelik konuşmasında “Değerli arkadaşlarım, mesajlarınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz” sözlerine büyük tepki gösterdi.  

Milli Savunma Bakanlığı yapan bir kişinin, halkı sakinleştirmek adına ‘mesajlar verdiniz,  tepkinizi gösterdiniz’ diyemeyeceğini ifade eden Özdağ, “ Milli Savunma Bakanı, olayı meşru gösterir gibi, saldırganları mazur gösterir gibi bir dil kullanamaz.  Eğer bir panik içinde kulanmışsa bir özür borcu var Türkiye’ye ve Kılıçdaroğlu’na. Bilinçli olarak yaptıysa zaten o görevde bulunmasına hiç gerek yok” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçmişte söylediği, “CHP’lileri ‘cenaze namazına almayın valiliklere talimat verdim’ ifadelerine göndermede bulunarak, “Sayın Soylu’nun da bir özür borcu var Türkiye’ye. Siyasetçiler anlık konuşmazlar, olayların anlık ve günlük değerlendirmesini yapmazlar sözlerinin nereye gideceğini düşünürler. Neye mal olacağını düşünürler. Türkiye 1950’lerden itibaren 60’lerden, 70’lerden, 80’lerden, 28 Şubat’tan ders alması lazım. 17-25’ten ders alması lazım. Siyasetçileri sorumlu siyaset yapmaya davet ediyorum” dedi.

x