Turan: İstanbul tepkisini sandığa yansıtır

- Yorumlar

Gazeteci Ömer Turan, siyaset arenasında yaşanan son gelişmeleri yorumladı. Twitter hesabından açıklamalar yapan Turan, seçimlerin yenilenmesi durumunda İmamoğlu’nun açık ara farkla kazanacağını ve CHP’nin en az 3 ilçeyi daha alacağını açıkladı.

İşte Turan’ın açıklamaları:

– İmamoğlu İBB Meclisi’nde ki tartışmaları canlı yayınlıyor. CHP gurubu Uyuşturucu ile mücadele Komisyonunun kurulması önerisi veriyor. AK parti gurubu bu öneriye karşı çıkıyor. Canlı yayinda herkes görüyor. Sonra ben AK Parti tam bir akıl tutulması yaşıyor deyince fitneci oluyorum

– İmamoğlu meclisteki tartışmaları canlı yayınlayarak, Istanbul kamuoyuna Ben çalışmak istiyorum ama AK Parti grubu çalıştırmıyor, topal ördeğe döndüm mesajını veriyor. Bunda da hayli başarılı oluyor. İmamoğlu seçimden önce ve seçim sonrasında siyasi algıyı müthiş yönetiyor.

– Seçimlerin iptal edileceği analizi son bir iki gün de çok sesli dile getiriliyor. Ben bu konudaki görüşümü tekrar edeyim. İstanbul kamuoyu böyle bir kararı Adil bulmaz ve tepkisini Sandığa yansıtır. Ekrem İmamoğlu bu sefer açık ara farkla seçimi kazanır CHP’de 3 ilçeyi daha alır.

– Seçimler biteli bir ay oldu. Daha seçim sonuçları netleşmiş değil. Kızgın demiri soğutmak bir yana, o Demir Her geçen gün daha kızgın hale geliyor. Her gün yeni bir kriz, yeni bir gerilim kaynağı. Bu gerilim en başta iktidara yaramıyor. Gerilimin bir an önce durması lazım.

– Mahalle medyası,Troller ve sözde Reisci özde Reis karşıtı isimlerin kutuplaştırıcı söylem ve eylemleri siyasi gerilimi daha da artırıyor ve AK Parti’yi zor duruma sokuyor.Sayın cumhurbaşkanımıza ve Ak Parti’ye En büyük zararı Mahalle medyası troller ve sözde Reisci Tayfa veriyor

x