Ümraniye’de kreşlerdeki çocukları Çamlıca Cami’ne geziye götürdüler

- Yorumlar

Ümraniye Belediyesi ile İkra Eğitim adlı oluşum, 25 Nisan’da Ümraniye’deki kreşlerde eğitim gören çocukları “Büyük Çamlıca Cami”’ne geziye götürdüler. Ziyaret sırasında çocuklar, “Benim Miracım Namaz” yazan forma giyerken görüldü.

Ümraniye Belediyesi, ilçedeki çocuk ve gençlere yönelik gezi programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Ümraniye Belediyesi İkra Eğitim grubu ile birlikte ilçedeki kreşlerde eğitim gören çocuklara, açılışını AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Türkiye’nin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan “Büyük Çamlıca Cami”nde “Benim Miracım Namaz” etkinliğiyle buluşturdu.

Kreşlerden Çamlıca Cami’ne

Programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir de katıldı. Çocuklar ve veliler, yaklaşık 60 bin kişinin aynı anda ibadet ettiği Büyük Çamlıca Cami’sini gezerek caminin yapımı hakkında bilgi aldı. Öte yandan etkinlikte Geleneksel Hacivat Karagöz Oyunu, Keloğlan, Nasrettin Hoca mizahları çocukları doyasıya eğlendirdi. Gezi Programında Ümraniye Belediyesi tarafından çocuklara pamuk şeker ve Geleneksel Osmanlı Macunu gibi çeşitli ikramlar dağıtıldı.

umraniye-cami-kres

umraniye-cami-kres

x