İBB’den aslan payı Pendik’e, Kartal sahipsiz kaldı

- Yorumlar

İstanbul’da 25 yıllık AK Parti iktidarında İBB yatırımlarından aslan payını alan Pendik’te 31 Mart şoku devam ediyor. AK Parti’den 31 Mart yerel seçimlerinde Pendik Belediye Başkan Adayı olan ve seçimleri kazanan Ahmet Cin, İBB’yi CHP’nin almasını hazmedemeyerek “Biz Binali Yıldırım’ı belediye başkanı olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

İBB’den aslan payı Pendik’e, Kartal sahipsiz kaldı

AK Partili Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, seçimlerden önce yaptığı açıklamada Pendik’in ulaşım noktasında Türkiye’nin onuncu büyük ilçesi olduğunu söyledi. Cin, AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım ile Pendik’in gelecek 50 yılını planlayarak ortaklaşa bir proje ürettiklerini ifade etti. İBB seçimlerini Binali Yıldırım’ın kaybetmesi sonucu Cin, 50 yıl olmasa bile en azından 5 yıl boyunca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çalışmak zorunda kalacak.

AK Parti Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik’in yatırımlardan aslan payını almaya devam edeceğini ilçenin İBB’den 8.5 milyar liralık daha yatırım alacağını belirterek duyurdu. Pendik için hazırladıkları tüm projeleri Binali Yıldırım’ın proje ekibine onaylattıktan sonra açıkladıkları söyleyen Cin, Pendik’i 25 yıldır yönettiklerini ifade ederek, bir 50 yılını daha planladıklarını söyledi. Cin, Pendik’i toplamda en az 75 yıl boyunca AK Parti’nin yöneteceğini ifade etmiş oldu.

Kartal’dakiler Pendik’e gitti

Kartal’daki İBB’ye ait İDO iskelesi kapatılarak Pendik’e taşınmıştı. Yüksek Hızlı Tren (YHT) de Kartal’da durmayarak Pendik’te hizmet veriyor.

Pendik’te Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra, Yüksek Hızlı Tren aktarma istasyonu ve İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayan Havaist hattı da bulunuyor. Havaist, Kartal ve Maltepe’ye uğramıyor bile.

x