Kaftancıoğlu’ndan Ulusal Kanal’a: Yalancı değil ahlaksızsınız aynı zamanda

- Yorumlar

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ulusal Kanal’ın kendisiyle ilgili yaptığı bir habere tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, Fransa’da öldürülen Sakine Cansız’ı ‘terörist olarak görmediğini söylediğini’ iddia eden Ulusal Kanal’a iddialarını ispatlamaları çağrısında bulundu ve “Yalancı değil ahlaksızsınız aynı zamanda” ifadeleriyle tepki gösterdi.

ULUSAL KANAL TWİTTER PAYLAŞIMINI KALDIRDI

Ulusal Kanal’da yayınlanan haberde, Kaftancıoğlu’nun Habertürk’teki bir programa telefonla katılarak cevap hakkını kullandığı ve 2013 yılında Sakine Cansız’ın öldürülmesinin ardından attığı tweet’lere sahip çıktığı iddia edilmişti. Ulusal Kanal’ın Twitter hesabından habere dair yapılan paylaşım Kaftancıoğlu’nun tepkisinin ardından silindi ancak haber hala internet sitesinde yer alıyor.

Öte yandan, Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, seçim tartışmalarındaki tutum nedeniyle Aydınlık’tan ve Ulusal Kanal’dan bir süre önce istifa etti. Perinçek’in, İmamoğlu için bir Amerikan projesi olduğunu söylemesi polemiğe neden olmuştu. Önkibar ayrılık yazısında, “Ben Aydınlık gazetesi ile Ulusal Kanal’a emperyal bir proje olan siyasal İslamcı AKP iktidarı ve onun türevleri olan dinci cemaatlerle mücadele etmek için gelmiştim. Yıllarca bunu çok iyi yaptık lakin bir süredir Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal’da iktidarı desteğe yorumlanacak yayınlar gözlemliyorum.” demişti.

x