Erdoğan: Dikey mimariye müsaade yok, yatay mimari – Bunlar halkın hakkına tecavüzdür; hiç tereddüt etme, yık

- Yorumlar

Partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 82 milyon Türkiye vatandaşının umut kapısı olduğunu söyledi. Erdoğan, “Dikey mimariye müsaade yok, yatay mimari. Bunlar vatandaşın, halkın hakkına tecavüzdür. Hiç tereddüt etme, yık.” dedi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

– Dikey mimariye müsaade yok, yatay mimari. Bunlar vatandaşın, halkın hakkına tecavüzdür. Hiç tereddüt etme, yık. Tüm belediye başkanlarıma bu konuda hassas olmalarını rica ediyorum, yıkacaksınız. İçimizde bundan rahatsız olanlar olabilir. Yerel mimari başta olmak üzere adımlarımızı buna göre atmalıyız. Şehirlerin yapılanmasında bunlara dikkat etmemiz gerekiyor.

– Son yıllarda üst üste yaşadığımız seçimler sebebiyle milletimiz ve siyaset biraz yoruldu. Önümüzdeki bu uzun dönemi tamamen icraata odaklı değerlendirmeliyiz. Ramazan’dan sonra başarı sırasına göre tüm illerimizi dolaşacağım. Bu bir teşekkür ziyaretidir.

– Ne dışarıdan ülkemize yönelen ekonomik ve siyasi saldırılar ne de içeride ekilmek istenen fitne tohumları bizi gerçek gündemimizden kopartamayacaktır.

– Aday yapılmadığı için istifa edip kimisi bağımsız, kimisi başka partiden gidip aday olmuşlardır, seçimi de kazanmıştır, kazanabilir. Bunlar bizi de üzmesin. Şimdi bundan sonra onlar kendi dertlerine baksınlar, biz bu tür safralardan kurtulduğumuz için rahat olalım.

x