Başkan Yüksel Spina Bifida hastası genç kızı mutlu etti

- Yorumlar

İstanbul Kartal’ın Soğanlık Mahallesi’nde yaşayan Spina Bifida hastası Bernur’u ziyaret eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, genç kıza tekerlikli sandalye sağlanmasına vesile oldu.

Başkan Yüksel’in Soğanlık’ta bir halk toplantısı sırasında annesi tarafından ileten spina bifida hastası Bernur’un tanışma isteği gerçekleşti. Bu etkinlikte Bernur’un annesi, Başkan Yüksel’e Bernur’un kendisi ile tanışma hayali kurduğunu anlattı.

Evde karşısında bir anda Başkan Gökhan Yüksel’i gören ve heyecanlanan genç kız, bol bol muhabbet etme fırsatını bulduğu Başkan Gökhan Yüksel’e isteklerini dile getirerek kendisiyle fotoğraf çektirdi. Tanışma hayalini gerçekleştiren Bernur’un mutluluğu, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Başkan Gökhan Yüksel, genç kızla yaptığı konuşmada ihtiyacı olduğu anda, hiçbir desteği esirgemeyeceğini ifade etti.

Ziyaret sırasında tekerlekli sandalye ihtiyacını dile getiren spina bifida hastası genç kızın isteği, Başkan Gökhan Yüksel’in talimatıyla çok kısa sürede yerine getirildi ve Bernur’a tekerlekli sandalyesi teslim edildi.

spina bfida gokhan 2

Spina Bifida hastalığı ve Hidrosefali nedir?

Spina bifida ayrık veya açık omurga anlamına gelir. En sık görülen doğuştan olma hastalıklardan birisidir. Spina bifida başta myelomeningosel olmak üzere omuriliği etkileyen birçok şekilde görülebilir.

Spina bifidalı hastaları %85’inden fazlasında hidrosefali de görülür. Hidrosefali, beyin ve omurilikte düzenli olarak dolaşan sıvının bu dolaşımının bozulması sonucu aşırı miktarda artması ve beyin içindeki boşluklarda yüksek basınca yol açmasıdır.

x