AK Partili Selçuk Özdağ: Tek adam düzeni demokrasiyi ve kurumları tahrip eder

- Yorumlar

AK Parti’den üç dönem milletvekili olan ve daha önce Genel Başkan Yardımcılığı yapan eski Manisa milletvekili AK Partili Selçuk Özdağ, parti politikalarına yönelik eleştirilerde bulundu. Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda parti ve liderlerin her zaman haklı olamayabileceğini söyleyen Özdağ, “Susarak, alkışlayarak yanlışlar önlenmez.” dedi.

Bu eleştirilerini daha önce de parti nezdinde dile getirdiğini belirten Selçuk Özdağ, söz konusu eleştirilerinin bir yere zarar verme niyeti taşımadığını vurguladı.

Özdağ, milletvekili olduğu dönemde parti içinde ‘çoğunluktan farklı görüşler’ açıkladığını belirterek, “Mesele nefsim olsaydı, hem aday yapılmadığım dönemde milletvekilliği için hem de 31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığı için farklı partilerden teklif aldım” dedi.

“Toplumu ayrıştıran dil kullanılmamalı”

Selçuk Özdağ, çözüm sürecinin yanlış başladığını ve bunu daha önce de vurguladığını söyledi:

“Beni dikkatle takip edenler milletvekili olduğum dönemlerde çözüm sürecinin yanlış başladığı ve sürdüğü, tarihin bir kavga ve çekişme aracı yapılmaması, yargının bağımsız olması, toplumu ayrıştıran bir dilin kullanılmaması, FETÖ ile mücadelede örgütle cemaatin ayrılması, dini nedenlerle bu yapıya kapılanlarla nihai hedefini bilerek gidenlerin tefrik edilmesi, cezaevlerinde tek tip kıyafet uygulamasından vazgeçilmesi, tek adam düzeninin demokrasiyi ve kurumlarını tahrip edip aşındıracağı, gibi konularda çoğunluktan farklı görüşler dile getirdiğim görülecektir.”

x