İmamoğlu: İsraf yok, sizin paranızı çarçur etme dönemi bitmiştir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde bir miting düzenleyerek ‘İstanbul Gönüllüleri’yle bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ‘israf’ döneminin bittiğini belirten Ekrem İmamoğlu, “Paranızı çarçur etme dönemi bitmiştir. Kim israf yapıyorsa takip edeceğiz. Şatafatmış, oymuş buymuş, bu dönem bitti.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“İBB’de israfın önüne geçeceğiz”

– Ramazan ayına giriyoruz. En önemli şeylerden birisi israf. Türkiye’nin kurumlarında, İBB’de israfın önüne geçeceğiz. İsraf yok, sizin paranızı çarçur etme dönemi bitmiştir. Her kuruşunuza sahip çıkacağız.

– Makam araçlarıymış, şatafatmış, bu dönemin bittiğini İstanbul’da Türkiye’ye göstereceğiz, size söz veriyorum. Bunu siyasi sorumluluğumla, aile terbiyemden, kişiliğimden, Allah’a olan inancımdan ve korkumdan dolayı yapacağız.

– Kul hakkı yemeyeceğiz. Keşke kollarım çok geniş olsa da hepinizi sarsam sarmalasam. Allah’ım ne olur size mahçup olmayayım. Duam budur.

“Kimsenin şahsi koltuğunu devralmadık”

– Bu söyleyeceklerimi YSK da dinlesin. İşsiz sayısı bu ülkede 5 milyonu aşmış durumda. Enflasyon yüzde 20’lerin üzerine çakılmış durumda.

– Daha acısı 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2650 lira olmuş. Gelinen nokta: Bu ülkenin fakirliği. Ramazan ayına giriyoruz, bir hurma 2 lira biliyor musunuz? Bırakın İstanbul seçimini, bak, yürekli bir adam gelmiş, size yardımcı olacak. İstanbul ekonomisini canlandırmak için gecesiyle gündüzüyle çalışacak, siz de işinize bakın. Bırakın bu işlerle uğraşmayı. Biz İstanbul’da kimsenin şahsi mülkünü, koltuğunu devralmıyoruz.