Ömer Turan: Hayatımda ilk kez, muhtemelen de son kez CHP’nin adayına oy vereceğim

- Yorumlar

Gazeteci Ömer Turan, AK Parti’nin itiraz ederek YSK’nın seçimleri iptal etmesine tepki gösterdi. Turan, yenilenecek seçimlerde hayatında ilk kez CHP’ye oy vereceğini duyurdu.

Turan şu ifadeleri kullandı:

– YSK’nın kararı nihaidir, temyizi yoktur.. İçimize sinsede, sinmesede kabul etmek zorundayız. Ben şahsen bu kararı Doğru bulmuyorum tepkimi sandıkta oyumla göstereceğim. Hayatımda ilk kez, muhtemelen de son kez CHP’nin adayına oy vereceğim, bu seçimde, Imamoğlunu destekleyeceğim.

– İmamoğlu tarihi bir seçim kampanyası yürütecek ve tarihi bir zafer kazanacak. Başta sanatçı ve aydınlar olmak üzere ülkenin önemli bölümü Imamoğlunun etrafında kenetlenecek.İmamoğlu Ilk seçim kampanyasından lider olarak çıktı, ikinci seçim kampanyasından ise efsane olarak çıkacak

– Karaoğlan Ecevit Efsanesi’nden sonra Ekrem İmamoğlu Efsanesi doğuyor. AK Parti tam bir akıl tutulması yaşadığı için bunu göremiyor. Şimdi başta sanatçı ve Aydınlar olmak üzere tüm Türkiye Ekrem İmamoğlu etrafında kenetlenecek ve İmamoğlu tarihi bir seçim zaferine imza atacak.

– “Hocam Imamoğluna oy verecekmişsiniz, CHP’li mi oldunuz?” Hayır kardeşim, CHP’li olmadım olmayı da düşünmüyorum. YSK’nın kararını kabul etmekle birlikte Doğru bulmuyorum. Tepkimi sokağa çıkarak değil sandıkta oy vererek göstereceğim. Tepkimi İmamoğlu’na oy vererek göstereceğim.

x