METEF fuarı Kartal Meydanı’nda Başkan Gökhan Yüksel’in katılımıyla açıldı

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da mesleki eğitime dikkat çekmek ve meslek liselerinin tanıtımını yapmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı’nın (METEF) açılışı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla gerçekleşti.

Kartal Belediyesi, Kartal Kaymakamlığı ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Kartal Meydanı’nda açılan fuarda, öğrencilerin yıl boyunca yaptıkları çalışmalar sergileniyor. Fuarın açılışına Başkan Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Gökhan Yüksel: Hedeflerinizi ve umutlarınızı büyütün

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, açılışta yaptığı konuşmada kendisinden örnek vererek Kartallı gençlerden hedeflerini büyütmelerini istedi. Başkan Gökhan Yüksel, “Sevgili öğrenciler, ben de sizler gibi Kartal’da ilköğretim eğitimimi alıp, akabinde lise ve üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra, yaklaşık beş yüz bin nüfuslu bir ilçenin belediye başkanı olarak bugün burada sizlere hitap ediyorum. Hem orta okul çağlarında, hem de lise çağlarında geçirdiğiniz bu vaktin keyfini bilin ve hedeflerinizi, umutlarınızı büyük tutun, yükseltin.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında mesleki eğitimin önemini vurgulayan Başkan Gökhan Yüksel, “Meslek lisesi öğrencileri ve bu alanda iş yapan, geliştiren ve mesleki eğitime yatırım yapan herkes değerli ve önemlidir. Ülkemizde üretilen ürünlerin yurt dışına satılabilmesi ve ekonomimizin güçlenebilmesi adına, ara elemana olan ihtiyacın önemi ve değeri herkesçe bilinmeli. Bu anlamda ben meslek lisesi öğrencilerimizin kıymetinin ve değerinin gün geçtikçe artacağına, bu bilincin gün geçtikte büyüyeceğine olan inancımla son yıllarda gelenekselleşmiş bu fuarın açılışına büyük bir istek ve şevkle üçüncü kez katılıyorum.” dedi.

Öğrencilerin halk oyunları gösterisiyle açılan fuar, yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin yıl boyu yaptıkları çalışmaların tanıtılmasıyla devam etti.

x