Murat Ağırel ile program yapan Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ’a beysbol sopalı saldırı

- Yorumlar

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, dün gece Türkiyem TV’de Yeniçağ yazarı Murat Ağırel ile beraber katıldığı program sonrası Ankara’daki evinin önünde beysbol sopalı saldırıya uğradı.

Murat Ağırel tarafından evine bırakılan Demirağ’a Ağırel’in arabası uzaklaştıktan sonra sopalarla saldıran saldırganlar, Demirağ’ı darp etti. Demirağ, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafasına da darbe alan Demirağ’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Demirağ’ı hastanede ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırganların bir an önce yakalanıp yargıya teslim edilmesini istedi.

“Türkiye nereye gidiyor?” diyen Kılıçdaroğlu, iktidardan da saldırıya tepki gelmesi gerektiğini söyledi:

“Bu olağan, sıradan bir olay mı? Bir insanın düşüncesini beğenmeyebilirsiniz; ama düşüncesini beğenmediniz diye bir insanı gidelim hep beraber elde sopalarla linç edelim ve öldürelim. Şu ana kadar iktidar tarafından tepki gelmemesi de büyük bir acı olarak karşımızda duruyor. Oradan da tepki gelmeli. Hangi görüşten olursa olsun, bu bağlamda bütün gazeteci arkadaşlarımın bu olaya sahip çıkmasını istiyorum. Bu olay, sıradan bir olay değil. İktidarı beğenmeyen gazeteciler öldürülecek, eleştiren gazeteciler dövülecek, sokağa çıkamayacak, gazeteleri satılamayacak bir atmosferi bir anlamda dünyaya yaymak istiyorlar. Bundan rahatsızız. İktidar sahiplerinin de bundan rahatsız olması lazım.”

x