Kartal’da Velilerden 4+4+4 Eylemi

- Yorumlar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4+4+4 yasası gerekçe gösterilerek, okulların ilkokul ve ortaokul olarak ayrılmasına karşı Öğrenci Velileri mücadeleye devam ediyor.

Veli-Der, 4+4+4 düzenlemesine karşı mücadeleyi sürdürmekte kararlı.

Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Okulların ayrıştırılması çocukların mahallelerindeki okullarından, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılması, yüzlerce liralık servis parası, trafik güvenliği açısından tehlike anlamına gelmektedir. Biz Veli-Der olarak mahallelerimize yeni okullar yapılıncaya kadar okullarımızın ayrıştırılmasını kabul etmiyoruz. Aylardır Kartal’da okullardan imza topluyoruz. Öncelikle bu imzaları okullar olarak ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ilettik ama okullarımızın ve çocuklarımızın ‘akıbeti’ hakkında hiç bir somut bilgi bizlere verilmedi.”

Öğrenci velilerine çağrı yapılan açıklamada, “Kartal’da bulunan tüm okulların velileri olarak 12 Nisan 2013 Cuma günü saat:14:00’da Veli-Der, Kartallı veliler olarak Kartal Meydanı’nda toplanıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyüş düzenleyip, görüşme talep edecek ve talebimizi basın kamuoyu ile paylaşacağız” denildi.

Veli-Der, 11-12 Mayıs’ta da büyük bir çocuk şenliği düzenleyecek.

2013-04-12_16h51_16

x