Ömer Turan: 23 Haziran seçimlerinin Turgay Güler’i Tevfik Göksu’dur

- Yorumlar

Gazeteci Ömer Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda AK Partili Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlular için yaptığı Yunan benzetmesine sert tepki gösterdi.

Turan şu ifadeleri kullandı:

– 23 Haziran secimlerinin Turgay Güleri Tevfik Göksudur. Ekrem İmamoğluna şimdiden hayırlı olsun uğurlu olsun diyebiliriz. #TevfikGöksu

– İstanbul’da kaç Trabzonlu seçmen var? İstanbul’da kaç Karadenizli seçmen var? Özelde Trabzonluları, genelde Karadenizlileri rencide eden bir Parti İstanbul’da seçimleri kazanabilir mi?

– Tevfik Göksu partisine oy kaybettirmek istemiyorsa hemen bugün kendisi istifa etmelidir? AK Parti, Tevfik Göksu’nun partiye oy kaybettirmesini istemiyorsa hemen buğün onun istifasını istemelidir. Ama bu ikisinin de olacağını sanmıyorum. Aksine Tevfik Göksu bir şekilde savunulur.

– AK Parti İstanbul seçimlerini nasıl açık ara farkla kaybederiz diye bir araştırma yapmış, şimdi de o Araştırmanın sonuçlarını tek tek uyguluyor galiba. Her gün yeni bir skandal. Yüzbinlerce Karadenizli’nin yaşadığı İstanbulda Karadenizlileri rencide etmek Hangi akla hizmet?

– Tevfik Göksu istifa etmez, istifası da istenmez aksine ona sahip çıkılır.Göksu açıklamasının başka yerlere çekildiğini söyleyerek muhalefeti suçlar.Birkaç Karadeniz Derneğini ziyaret eder, onların deste ile olayı kapatmaya çalışir.Karadenizliler ise 23 Haziran’da sandıkta konuşur

– Kaybetmek İstediğiniz bir seçim mi var? Seçimleri kaybetmek için rakibinizin performansını yeterli mi bulmuyorsunuz? Üzülmeyin, çözüm hemen yeni Başınızda; Tevfik Göksu, seçim kaybetmek isteyenlerin dostu, tek bir açıklama ile seçimleri kaybettiren efsane isim, Tevfik Göksu.

– Rahmetli babam Denizlili, rahmetli Anam ise Karadenizli, Trabzonlu. Ben Karadenizlileri biliyorsam, Karadenizliler kendilerini rencide eden bu açıklamaya 23 Haziran’da sandıkta cevap verirler. Yalnız bu sefer Karadenizliler sandıkta konuşmaz haykırır. Benden demesi arkadaşlar.

– Tevfik Göksu’nun açiklamaları twiter başta olmak üzere tüm sosyal medyada gündem olmuş. Hem de bir çok başlık altında. AK parti bindiği dalı kesmeye devam ediyor.AK partinin muhalefete ihtiyacı yok, kendisi var. Sonra Ömer Turan Fitneci, değil mi?AK Parti seçimi simdiden kaybetti

– Tevfik Göksu’nun dünkü açıklamalarını bizim Beşiktaşlı meşhur sağ bek Recep’in jeneriklere giren kendi kalesine attığı gole benzetiyorum. Tevfik Başkan dünkü acıklamasi ile topu tam çatala taktı, ama kendi kalesine 🙂 Bu Gol Recep’in golü gibi jeneriklere girer. Benden söylemesi.

x