Kartal Belediyesi kreş ve yaz spor okulu kayıtları başlıyor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin Kartallı vatandaşlara verdiği en önemli hizmetlerden biri olan kreşler için 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi kayıtları için ön başvurular 1-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ayrıca belediyenin yaz okulları için de kayıtlar 20-29 Mayıs arasında alınmaya başlanacak. Kayıtlar Kartal Belediyesi’nin resmi internet sitesinden yapılabilecek.

Türkiye’nin en çok kreşe sahip belediyesi olarak dikkat çeken Kartal Belediyesi, yeni eğitim-öğretim dönemi için kayıt almaya başlıyor. 1-16 Haziran arasında alınacak olan kreş kayıtlarının sonuçları Temmuz ayının ikinci haftasında SMS yoluyla velilere bildirilecek.

Kartal Belediyesi kreş ve yaz okulu kayıtları

Kartal Belediyesi’nin Kartallı çocuk ve gençlerin yaz dönemini, spor aktiviteleriyle geçirebilme imkanı yarattığı Kartal Belediyesi Yaz Spor Okulu için kayıtlar, 20-28 Mayıs tarihleri arasında alınmaya başlıyor.

Kayıtların kontenjanla sınırlı olduğu Yaz Spor Okulu’nda öğrenciler; futbol, basketbol, hentbol, voleybol, dans, Survivor, Uzakdoğu sporları, jimnastik, masa tenisi, badminton, sinema ve akıl oyunları branşları alanında eğitim alacak.

Kartal’da ikamet eden 7-12 yaş arası çocuklara ücretsiz hizmet sunacak olan Yaz Spor Okulu eğitimleri; 1. Dönem: 17 Haziran – 12 Temmuz, 2. Dönem: 15 Temmuz – 9 Ağustos ve 3. Dönem: 19 Ağustos – 13 Eylül tarihleri arasında Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 09.00-17.00 saatleri arasında verilecek.

x