Kartal’da Trabzonluların İmamoğlu heyecanı

İstanbul Kartal’da yaşayan Trabzonlular son dönemde ‘memleketlerinden çıkan birinin İBB Başkanı olması ihtimali ile’ ayrı bir heyecan yaşıyor. Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’na Kartallı hemşehrilerinden ilgi her geçen gün daha da artıyor.

Aslında Kartal’daki Trabzonluların çoğu AK Partili idi. Ancak AK Parti Kartal için yıllardır Erzurumlu aday gösteriyor. Kartallı Trabzonlular 31 Mart yerel seçimlerinde de Kartal’da Erzurumlu Ebubekir Taşyürek’in aday yapılmasını suhuletle karşılamıştı, ancak İBB seçimlerinin tekrarlanacak olmasından ötürü “Bizim uşağa bunu yapmayacaklardı” diyerek itirazlarını sandıkta Ekrem İmamoğlu’na oy atarak göstermeye hazırlandıklarına dair yorumlar geliyor.

Özellikle AK Partili Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun geçtiğimiz günlerde İstanbul’un seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili sözleri de Trabzonlular tarafından tepkiye karşılanmıştı. Esenler 7/24 sitesi ve Karadenizli yerel basın sitelerinde yer alan habere göre, İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu’nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” ifadesini kullandı.