İBB’den kaldırdıkları Atatürk posterleri ve Türk bayrakları açıklaması

- Yorumlar

İBB, belediye binasındaki Atatürk posteri ve Türk bayraklarını neden kaldırdıklarını bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu. Açıklamada, bayramdan bayrama asılacağı ifade edilen Atatürk posterleri ve Türk bayraklarının bir sonraki bayrama kadar kaldırdığı belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada,Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’nin, tören ve kutlama ilkelerini düzenleyen 2/8 maddesinde yer alan “Bayramın başlangıç ve bitiş saatleri arasında resmi kurumlar bayraklarla donatılır” hükmü uyarınca bütün kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi hizmet binalarının da ulusal ve resmi bayram süresince bayrak ve Atatürk posterleriyle donatıldığı hatırlatılarak, şöyle denildi:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın sona ermesiyle birlikte hizmet binalarımızdan Atatürk Posteri ve Türk Bayrakları bir sonraki ulusal bayram, resmi bayram ve tarihi günlerde asılmak üzere toplanmıştır”.

Öte yandan belediyenin internet sitesindeki “Egemenlik kayıtsız şartız milletindir” yazısı da logonun yanından kaldırıldı. Yerine Ramazan banneri kondu.

x