İmamoğlu: Halk Ekmek gibi bir kurumun ne işi var Başakşehir ile?

- Yorumlar

Ekrem İmamoğlu, Haber Global’de açıklamalarda bulundu. İBB’nin seçilmiş başkanı İmamoğlu, “Halk Ekmek’in Başakşehir’le sponsorluk anlaşmasıyla ne işi var” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

– İstanbul’da bir sürü spor kulübü var. İBB’nin daha düne kadar şirketlerinin bile (Halk Ekmek’in Başakşehir’le sponsorluk anlaşmasıyla ne işi var) bu şekilde ilişkisini doğru bilmiyorum dedim. İstanbul’un 3 değerli kulübü var 100 yılı aşkındır. Onlarla yan yana dur. Proje üret. Aynı yerdeyim. Siyasi bir mevzu oluşturuşmuştur.

– Daha enterasanı, sadece bir tek müdürlük uygulanmayan fikir projelerine son 6 yılda 226 milyon lira harcadı.

– Arkadaşlarımla tartıştık: İBB’nin tasarruflarla kabiliyetli bütçe yönetimiyle konsolide ederek elde edeceği (İBB’nin 28 şirketi var, bir de kendi bütçesi var, konsolide tamamı) 5-6 milyar lira bütçe artısı kapasitesi var. Şu basit veriler bile bunun işaretini, daha büyük hedefin işaretini veriyor. Siz 5-10 yıldır öğrenciye indirim yapmayacaksınız. Biz yaptıktan sonra 5 yıldır biz yaptık diye ortaya çıkacaksınız.

– Beltur: 264 milyon lira yıllık bütçesi. İstanbul’un en iyi noktalarında hizmetler yapıyor, yapmalı, çok büyük kar hedeflenmemeli. Ama On binde 5, 164 bin kar gösterilmiş. İspark binde 3 kar gösterilmiş.

x