İmamoğlu: Halk Ekmek gibi bir kurumun ne işi var Başakşehir ile?

Ekrem İmamoğlu, Haber Global’de açıklamalarda bulundu. İBB’nin seçilmiş başkanı İmamoğlu, “Halk Ekmek’in Başakşehir’le sponsorluk anlaşmasıyla ne işi var” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

– İstanbul’da bir sürü spor kulübü var. İBB’nin daha düne kadar şirketlerinin bile (Halk Ekmek’in Başakşehir’le sponsorluk anlaşmasıyla ne işi var) bu şekilde ilişkisini doğru bilmiyorum dedim. İstanbul’un 3 değerli kulübü var 100 yılı aşkındır. Onlarla yan yana dur. Proje üret. Aynı yerdeyim. Siyasi bir mevzu oluşturuşmuştur.

– Daha enterasanı, sadece bir tek müdürlük uygulanmayan fikir projelerine son 6 yılda 226 milyon lira harcadı.

– Arkadaşlarımla tartıştık: İBB’nin tasarruflarla kabiliyetli bütçe yönetimiyle konsolide ederek elde edeceği (İBB’nin 28 şirketi var, bir de kendi bütçesi var, konsolide tamamı) 5-6 milyar lira bütçe artısı kapasitesi var. Şu basit veriler bile bunun işaretini, daha büyük hedefin işaretini veriyor. Siz 5-10 yıldır öğrenciye indirim yapmayacaksınız. Biz yaptıktan sonra 5 yıldır biz yaptık diye ortaya çıkacaksınız.

– Beltur: 264 milyon lira yıllık bütçesi. İstanbul’un en iyi noktalarında hizmetler yapıyor, yapmalı, çok büyük kar hedeflenmemeli. Ama On binde 5, 164 bin kar gösterilmiş. İspark binde 3 kar gösterilmiş.