Dilipak: Adalet yoksa barış hayaldir, Adalet ve Barış yoksa özgürlük bir illüzyondur, Adalet yoksa Allah’ın yardımı da yoktur

- Yorumlar

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 23 Haziran yerel seçimleri hakkında açıklamalar yaptı. Dilipak, trollerden şikayetçi oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Dilipak, “Bu troller kime hizmet ediyor anlamadım. Böyle giderlerse meydnda kendilerinden başka kimsyi bırakmaz, sonra da birbirine düşürler. Bu işler hep böyledir. Keskin sirke küpüne zarar verir” dedi.

Dilipak’ın açıklamaları şöyle:

– benim yazımın altına not düşünlerin bazıları ya yazımı okumamış ya da okuduğunu anlamamış gibi. Diyorum ki, bu sonuç AK Partinin işine yaramayacak, şu şekilde yorumlayacak diyorum.

– Raporda bu hırsızlık ifadesi geçmiyor. Bunu Binali Yıldırama da sordular. O da söyledi. Bunlar gerekçeli kararı da okumamışlar.

– Kimi kimin sayesinde değil, vesilesi ile ama sonuçta kendi yaptıklarının sonucu olarak Allahın takdiri ile bir yere gelir, ya da bir iş olur ya da olmaz.. Olmasaydı olmazdı gibi yaklaşımlar Şeytandandır!

– Kim kazanacak diye değil, Hak, adalet, hukuk, neyi gerektirir diye bakacağız. Hakka tabi olacağız. En büyük kazanç bu, yoksa ötekisi dua ile istenen beladır. Adil şahidler olacağız. Kavmi çıkar, cemaat çıkarı değil, Hakkın üstünlüğü, aslolan bu..

– Kuralımız şu olmayacak mı idi, haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelikolursa olsun, mazlumdan yana zalime karşı olmayacak mı idik. Zalim babamız da olsa, mazlum düşmanımız da olsa.

– İşi ehline vermeyecek mi idik, ehliyet ve liyakat imandan önce gelmeyecek mi idi.

– Her kesimdeki Troller şunu da düşünsünler, Binali Yıldırımın durumunda İmamoğlu, İmamoğlunun durumunda Binali yıldırım olsa idi, yine aynı yerde dururlar mı idi.

– Ha , imamoğlu Kur’anı Kerimde okuyor, geçmişte ailesi MHP ile yakın ilişki kurmuş. Eğer AK Parti ya da İyi Parti MHP saflarında aynı kişilik olarak karışsa, bu partilerdeki birileri arasında pek de farkedilen biri olmazdı.

– İmamoğlu bu gidişi ile sadece AK Parti için değil, CHP için de bir proplem, Türkiye için de bir proplem. Kendisi işin de bu yolun sonu dua ile istenen belaya dönüşür. Bu saatten sonra Kılıçdaroğlunun başının püsküllü belası.

– İmamoğlunun Rumluk, Pontusluk tartışması doğru mu idi. Dersin ki, ABD, Soruş, Çipras bu durumdan, bu sonuçtan memnun oldu. İsrail memnun oldu de. Ama damın arasını, babasını karıştırma.

– Siz bugün birilerine bunu yapıyorsaız, yarın birileri de size benzer br şey yaparsa katalanabilecek misin. Bu dünya etme bulma dünyasıdır. Kınayan kınadığı ile imtihan olur.

– Bu troller kime hizmet ediyor anlamadım. Böyle giderlerse meydnda kendilerinden başka kimsyi bırakmaz, sonra da birbirine düşürler. Bu işler hep böyledir. Keskin sirke küpüne zarar verir

– Partiler torllerini kontrol edemez bir noktaya gelmişlerse vay onların haline.

– Bu arada bu mesajların bir kısmı profesyonel ve müstear isimle sanal alemde dolaşan, kime hizmet ettiği belli olmayan bir taifeyde ilgili olsa gerek

– elbette doğru, mantıklı , eleştiriler daha çok, dürüst kardeşlerime, eğer aynı düşüncede olmasak bile selam ve dua. Değil mi biz kardeşiz.. Bazı kardeşlerim benim tam karşımda bir görüşe sahip olup, en az benim kadar doğru olabilir.

-Bize hayır gbi gelen şeyde şer, şer gibi gelen şeyde Allah hayır murat etmiş olabilir. Bu dünyada tartışıp durduğumuz şeylerin hakikatinin bize gösterileceği bir gün var.

– Fatihada günde 40 kez “Bana hakkı hak, batılı batıl göster, hakda toplanmamızı nasib et. Bizi nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanların yoluna değil. diyoruz. Diyoruz da.

– Aşağılık bir teklif: Şunun sayesinde şu oldun. Onun işin şuna tabi olacaksın. Hak söz konusu ise, dünyevi pazarlıklara fikrini satmak aşağılık bir iştir. Mülkün sahibi Allahtır. Vesile olmak sadece teşekkürü gerektirir, geşmişe dönük. geleceğe dönük, hakka aykırı teahhüt içermez

– Biz bırakın şucu bucu olmayı, Müslümancı bile olamayızm. İnsancı da olamayız, akılcı da olamayız. Halkçı da olamayız. Biz HAKka tapan bir millet olmalıyız. Müslüman hak dairesinin dışına çıkmışsa, bir gayri müslime haksızlık yapmışsa ben haklıdan yanayım.

– Herkes için üzerinde düşünmemiz gereken bir konu. Bugün neyi savunuyor ve neye karşı çıkıyorsak, yarın savunduklarımız karşı olduklarımızın Leh’ine, karşı çıktığımız şeyler yarın kendi aleyhimize bir sonuç doğuracaksa yine aynı şekilde davranabilecek miyiz.

– Adalet yoksa barış hayaldir. Adalet ve Barış yoksa özgürlük bir illizyondur. Adalet yoksa Allah’ın yardımı da yoktur. Allah’ın yardımı yoksa kazandıklarımızı saydığımız şeyler dua ile istenen bela vesilesidir

x