Binali Yıldırım, SP’nin iftar davetine telgrafla yanıt verdi

- Yorumlar

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın iftar organizasyonuna davet edilen AK Parti / MHP blokunun İBB Adayı Binali Yıldırım davete katılamayacağını bildiren bir telgraf gönderdi.

Yıldırım iftar programında gönderdiği telgrafta davet için teşekkür etti.

Saadet Partisi’nin düzenlediği iftar organizasyonunda tekrarlanacak İstanbul seçiminde rakip olacak iki aday olan Ekrem İmamoğlu ve Necdet Gökçınar yan yana geldi.

İşte Binali Yıldırım’ın yazdığı telgraf:

Telgraf nedir?

Telgraf, iki merkez arasında, kararlaştırılmış işaretlerin yardımıyla yazılı haberlerin veya belgelerin iletimini sağlayan bir telekomünikasyon düzenidir. İlk olarak 1792 yılında ortaya konulan telgraf sisteminin mucidi Claude Chappe olarak bilinmektedir. Elektrikli telgraflar, bir verici, bir alıcı ve ikisi arasına çekilmiş elektrik hattından meydana gelir. Vericiye maniple denir.

Telgraf, önceden belirlenmiş işaretler kullanılarak belge ve haberlerin hızlı bir şekilde iki merkezi birim arasında gönderilip alınmasını sağlayan iletişim yöntemidir. Tepeler üzerine kurulu kulelerle bağlantı sağlayarak iletişimin meydana gelmesini sağlamıştır. 49 farklı konuma ayarlanması söz konusu olan her kule üzerindeki iki uzun kollu makine işleminde harf ya da sayıya karşılık gelen hamleler yapılıyordu.

x