Buldan: Bütün örgütlerimizle, milletvekillerimizle İstanbul’da seçim kampanyamızı başlatıyoruz

- Yorumlar

İstanbul seçiminde HDP seçmenin tavrına ilişkin tartışmaları değerlendiren HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, “Niye şüphe var? Bizim burada açık ve net tavrımız var. AKP’ye kaybettirmek ve demokrasi güçlerinin kazanması üzerinden kuruyoruz hep kurgumuzu” dedi. Buldan, Ekrem İmamoğlu’nun da büyük bir farkla kazanacağına inandığını söyledi.

YSK’nın İstanbul’da seçimi yenileme kararı sonrası HDP’den yapılan açıklamalara rağmen HDP seçmenin tavrına ilişkin tartışmalar yeniden gündeme geldi. HDP seçmenine yönelik bu şüpheyi de değerlendiren Pervin Buldan, 23 Haziran seçimleri için Eş Başkanlar, milletvekilleri ve örgütler olarak sahaya da ineceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

Niye şüphe var? Yani bu kadar açık mesaj veren bir partiyiz. Bu hafta itibariyle artık sahaya da iniyoruz İstanbul’da. Ben de Sezai başkan da (Sezai Temelli) milletvekili arkadaşlarımız, il örgütümüz bir bütün bir kampanya süreci başlatıyoruz biz de seçime kadar 23 Haziran’a kadar. Bütün İl ve ilçe örgütlerimizle birlikte, bölge milletvekillerimizle birlikte İstanbul’da seçim kampanyamızı başlatıyoruz. Bizim burada açık ve net tavrımız var. AKP’ye kaybettirmek ve demokrasi güçlerinin kazanması üzerinden kuruyoruz hep kurgumuzu. O yüzden HDP’nin tavrı nettir İstanbul açısından, hiç kafalarda herhangi bir şüphe ve soru işareti olmaması gereken en net parti HDP’dir bu dönem açısından.

x